Sektörde 55.Yılımız


Ana Sayfa / Ürünler / Spor Tesisleri / Kapalı Sahalar


KAPALI SAHA

Kapalı saha yapımın da kullanılan malzemeler ve yapım teknikleri

BETON BORDÜR VE ALT YAPI : Mevcut arazi harfiyatı yapılıp belirlenen saha ölçüsü köşeleri 90° olacak şekilde gönyeye alındıktan sonra, saha etrafına 3 metre aralıklarla minimum 65 cm eninde, 75 cm boyunda 1 metre derinliğinde temel pabuç demirleri için kalıplar hazırlanır. Bu kalıpları 8 - 12 q etriye demir bağlantıları yapılıp iki kolon arası minimum 30 cm genişliğinde, 1 metre derinliğinde perde beton ile bağlanır. Ayrıca toprağın altında 75 – 80 cm kalarak  üstte oluşmuş bu havuz alanın içine 20 – 25 cm sadece 1 numaralı mıcırın kaba şekilde dağıtılması gerekmektedir. Yapılacak tüm bu işler vereceğimiz proje doğrultusunda ve teknik elemanımızın desteği ile tarafınızca yapılacaktır.

KAPALI SAHA PROJE

KAPALI SAHA PROJE


ÇELİK KONSTRÜKSİYON  : Tarafımızca beton bordür içine betonda 5 mm, dikme kolonlarında 10 mm 22’lik metlik gijonlu ve civatalı plakalar yerleştirilecektir. Eşit aralıklarla yerleştirilen bu plakalara 6 m yüksekliğinde 3 inçlik (89 X 3) borular ile yapılmış anakolon dikmeleri civatalarla sabitleştirilir. Ana kolon makaslarının arası 1 ¼ inçlik (42 X 2,5) borular ile çapraz atılarak desteklenecektir. Üst makaslar ; 2,5 inçlik (76 X 3) borular ve 1¼ inçlik (42 X 2,5) ara bağlantı boruları ile yapılacaktır. Yapılan makaslar üzerine 1¼ inçlik (42 X 2,5) branda altı aşık boruları atılacaktır. Sahaya ; başta, ortada ve sonda olmak üzere komple üç adet rüzgar bağlantı boruları atılacaktır. Kale arkası alınlar ise; 2,5 inçlik (76 X 3) borular ile kaplanacaktır. Çelik konstrüksiyonda üst, orta merkeze aydınlatma ve havalandırma koridoru yapılacaktır.

BOYA İŞLERİ   : Çelik konstrüksiyon için yapılan tüm bu demirler boya rengine uygun antipas ile astarlanıp istenilen renkte boyanacaktır.

ÜST KAPAMA  : Sıcağa ve soğuğa mukavemetli (+70°- 30°) su geçirmez, 650 gr/m² de mamul ağırlığı olan 1100 denye %100 polyester branda ile istenilen renklerde yanlardaki ve makaslardaki gerdirme bağlantılarına sabitleştirilerek branda ile kaplanacaktır.

KAFES TEL :  Tüm saha etrafı 3 metre yüksekliğinde 50 X 50 göz aralığında 3.5 mm et kalınlığında daldırma galvanizli (P.V.C. kaplı) kafes tel ile kaplanacaktır.

KAPALI SAHA

KAPALI SAHA PROJE

AYDINLATMA PROJEKTÖRLERİ : En yüksek nokta olan orta merkezdeki aydınlatma ve havalandırma koridoru için yapılmış alana sağa, sola eşit olarak bakacak şekilde yeterli miktarda  400 W metal Halide Avrupa ateşleyicili ve balastlı, isteğe göre philips, general veya osram markalı ampul ile montajı yapılıp, 4 X 4 NNY kablolar ile tesis elektrik panosuna kadar tesisatı döşenip çalışır vaziyette teslim edilecektir.

SKORBORD    : Dış etkenlere dayanıklı  kasalı, pleksiglas ön yüzlü, otomatik saat ayarlı, kornalı ve sıcaklık göstergeli kontrol panelli elektronik ledli skorbord verilecektir.

ÖZEL ÖRÜLMÜŞ FİLE  : Yapılan sahanın üst’ü 15 X 15 göz aralığında 66 numaralı özel örülmüş paraşüt ipi file ile kaplanacaktır. Yan kenarlar ise 2,5 metre yüksekliğinde 15 X 15 göz aralığında 90 numaralı özel örülmüş paraşüt ipi file ile ve tel bağlantı borularından ayrılması için 5 cm üzerine çekilen çelik halata bağlanan klep sistemiyle sabitleştirilecektir. Kale arkalarında ise yukarıdan tel’e kadar yapılan tampon sistemine 15 X 15 göz aralığında 90 numaralı paraşüt ipi ile çift kat olarak (180 numara) özel örülmüş file ile kaplanacaktır. Ayrıca ölçülerine göre 1 çift kale ağı verilecektir.

 

KAPALI SAHA
KAPALI SAHA
 

® Üstün Kazan Plastik Tel Örme ve Demir San.Tic.Ltd.Şti - Tel : 0 212 549 64 83 (Pbx) Faks: 0212 671 07 38

Anasayfa Kurumsal Ürünlerimiz Spor Tesisleri Galeri Teknik Bilgi İletişim