Sektörde 55.YılımızAna Sayfa
/ Ürünler /
Galvanizli Tel

GALVANİZLİ TEL

Bir çok sektör ve özellikle çevre güvenlik uygulamalarında kullanılan PVC kaplı tel, dikenli tel, kafes tel, jiletli tel ve benzeri ürünlerin hammadde üründür.

Üretimde SAE 1006, SAE 1008, SAE 1010, SAE 1012 ile ifade edilen  ve  5.5 – 7 mm çaplarındaki düşük karbon oranlı filmaşin demirler kullanılır.  6 kafalı  makinede, her kafada tel % 14 oranında incelerek istenilen tel çapı telde edilir. Örneğin; 7 mm çapında bir filmaşin birinci kafada 6 mm, ikinci kafada 5.15 mm, üçüncü kafada 4.45 mm, dördüncü kafada 3.80 mm, beşinci kafada 3.30 mm ve altıncı kafada 2.80 mm elde edilir. Telin galvanizlenme sırasında geçtiği safhalar;
1 ) Yüzey Hazırlanma
2 ) Soğuk Çekme
3 ) Tavlama
4 ) Asit / Su / Akı Banyoları
5 ) Çinkolama 

TEL İŞLEM SAFHALARI

1. Yüzey Hazırlama: Üretimde kullanılan çelikler SAE ve DIN normlarına uygun olarak tedarik edilirler. Düşük karbonlu filmaşinler SAE 1006, orta karbonlu filmaşinler ise DIN 17140' a uygun, patentlenmiş, maksimum karbon oranı % 0.7 olan çeliklerdir. 1.5 –2.5 ton olan filmaşinler kimyasal yöntemlerle temizlendikten sonra fosfat kaplanır. Böylece kaliteli ve kolay bir çekim sağlanır.
2. Soğuk Çekme: Yüzey hazırlama işleminden geçen filmaşinler daha sonra tel çekme ünitelerine gelir. Burada müşterinin isteği ve ürünün ihtiyacına göre haddeleme yapılarak istenilen çapa çekim işlemi gerçekleştirilir. Bu işlemler için değişik sulu ve kuru tip tel çekme makineleri kullanılmaktadır.
3. Tavlama: Düşük Karbonlu teller pota tipi tav sistemiyle veya inline olarak tavlanarak galvanizlenmektedir. Orta karbonlu filmaşinler ise belli çapa geldikten sonra patent hattında kurşunla patentlenmekte ve telin kalitesi arttırılmaktadır.


YÜZEY TEMİZLEME İŞLEMİ SAFHALARI


4. Asit / Su / Akı Banyoları: "Contunie System" olarak çalışan tav + yüzey hazırlama + galvanizleme sisteminde galvanizleme öncesi yüzey hazırlama işlemi uygulanır. Yüzey hazırlama iyi bir galvaniz kalitesi için çok önemlidir. Burada özel reçetelerle hazırlanmış kimyasallar kullanılarak bu işlem gerçekleştirilir.

5. Çinkolama: Galvaniz kaplamada sıcak daldırma metodu uygulanmaktadır. Burada kullanılan çinko %99.99 saflıkta birinci kalitedir. Galvanizleme banyoları en son teknolojiyle kurulmuş seramik banyolardır. Galvanizlenen ürünler müşteri isteğine bağlı olarak rozet yada makarada sarılabilmektedir. Günlük üretimi 30 ton olan firmada günlük 250 – 300 kg çinko kullanılmaktadır.

 

GALVANİZLİ TEL

GALVANİZLİ TEL

GALVANİZLİ TEL TEKNİK ÖZELLİKLER
Tel Çapı
Ø 1.80 mm - Ø 4.50 mm
Kaplama Miktarı

30-300 gr / m²

Kaplama Türü
Sıcak Daldırma
Kangal Ağırlığı
50 Kg - 500 Kg
Kullanım Alanları
Galvanizli tel kullanım alanları;  yer altı kabloları, plastik kovalar, zırh telleri, gırgır süpürgeleri, kafes telleri, dikiş telleri, zımba, ataç, askı, spiral defter telleri, enerji nakil hatları, aydınlatma direkleri, otoyol korkulukları, merdiven korkulukları, çelik konstrüksiyon inşaat, yapı malzemeleri, çivi, cıvata, somun vb. bağlantı elemanları, çatı makasları, borular, demiryolları elektrifikasyon ve sinyalizasyon malzemeleri, su tesisat malzemeleri ve bağlantı parçaları, boyler ve su tankları, hırdavat malzemeleri, beton kalıpları, köprü korkulukları, soğutma sistemleri, otomotiv sanayi, trafik işaret levhaları, reklam, pano ve direkler[

 

 

GALVANİZLİ TEL
GALVANİZLİ TEL

® Üstün Kazan Plastik Tel Örme ve Demir San.Tic.Ltd.Şti - Tel : 0 212 549 64 83 (Pbx) Faks: 0212 671 07 38

Anasayfa Kurumsal Ürünlerimiz Spor Tesisleri Galeri Teknik Bilgi İletişim